Те, що зараз не прийнято сповивати новонародженого, зовсім не означає, що пелюшки зовсім не потрібні. Їх наявність обов'язкова, а застосування дуже широке — від підкладання під малюка до укривання. Сучасні пелюшки роблять з різних тканин, але найчастіше це футер з начосом, фланель, кулір. Різняться вони і за фасонами, зараз це не просто шматок полотна, хоча класичні моделі не втратили своєї актуальності. Про всі тонкощі вибору пелюшок поговоримо в цій статті.

 

Найкращі тканини для пелюшок новонародженого

пелюшки

Якщо мова не йде про всмоктуючих абсорбуючих пелюшках, то всі інші вироби для новонародженого малюка повинні бути зроблені з 100% бавовни. Тільки така тканина повинна контактувати з ніжною шкірою дитини. Пелюшки повинні відповідати певним вимогам, а також мати деякі особливості. А саме:

  • не розтягуватися і не деформуватися навіть після багаторазових прань;

  • мати добре оброблені краї;

  • пропускати повітря, щоб не перегріти малюка;

  • добре вбирати вологу.

Фланель

Фланель багато років використовують для пошиття пелюшок. Ще за радянських часів великим везінням було купити фланель на метраж і пошити з них пелюшки для новонародженого в придане малюкові. Ця тканина дуже м'яка, з невеликим начосом, гігроскопічна. Вона добре зігріває тіло, при цьому дає йому можливість дихати.

Байка

Байка також належить до бавовняних натуральних тканин найпростішого полотняного плетіння. Незважаючи на те, що вона йде без начісування, вона досить щільна. Для пелюшок її використовують уже не один десяток років. Вона особливо цінується за свою доступність.

купити пелюшкиКулір

Спочатку кулір придумали, як трикотаж середнього плетіння, але з розвитком технологій йому стали притаманні інші характеристики. Кулірка має ледь помітне плетіння, що забезпечує тканині неймовірну м'якість. Пелюшки з куліра сьогодні дуже популярні. Для новонародженого дуже важливо, щоб його шкіра стикалася з м'якою тканиною, і в даному випадку ця умова дотримується повністю.

 

Форма і розмір пелюшок з куліру, фланелі

Зазвичай усі пелюшки для новонародженого мають прямокутну форму. Але не менш зручні й квадратні пелюшки зі стороною 1.1-1.2 метра. Краще віддати перевагу максимальному розміру. Попри те, що вони трохи дорожчі, прослужать вони довше, тоді коли маленькі стануть непотрібними дуже швидко. Такого розміру достатньо для всіх цілей, а також для того, щоб сповити малюка.

Хоч сьогодні сповивання в класичному розумінні не застосовується, оскільки потрібно намагатися не обмежувати рухи крихітки з перших днів життя, є такі вироби, які стануть чудовими помічниками молодим батькам.

Пелюшки з начосом на липучках неймовірно зручні, в лічені секунди дозволяють створити навколо малюка конверт, в якому дуже зручно спати. Вони є різної щільності — від кулира і фланелі до флісу і навіть хутра.

На сучасному ринку також є пелюшки-кокони, це своєрідний чохол на блискавці, відмінно підходить для сну і прогулянок.